top of page
lecturing.png

הרצאות וסדנאות למוזיקאים ומוזיקאיות

בנוסף לניהול הלזריה, אני עוסק גם בהדרכה, הרצאות וסדנאות בנושאי בוקינג בארץ ובחו"ל, אסטרטגיה וניהול, יח"צ מיתוג ושיווק, תמלוגים וזכויות יוצרים ועוד, באופן פרונטלי או בזום.

קצת עלי:

מוזיקאי, יזם, עורך וידאו ואיש תוכן, מנהל פרויקט "הלזריה" המסייע לאלפי מוזיקאיות ומוזיקאים, יועץ עיסקי למוזיקאים מטעם "מעוף" (סוכנות התמיכה בעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה).

בעבר הקמתי את בלוג המוזיקה החלוצי "אטמי אוזניים", כתבתי על מוזיקה ב"תרבות מעריב", "הארץ", "TimeOut" ו"עכבר העיר", השתתפתי כמוזיקאי בשלל הרכבים והפקות, הפקתי סיבובי הופעות במועדונים ופסטיבלים בארץ, באירופה ובארה"ב, ניהלתי פרויקטים מוזיקליים שונים וצברתי ניסיון רב בתעשיית המוזיקה ובעולם התקשורת. בנוסף הייתי ממקימי איגוד המוזיקאים/ות "צלילים" ומיוזמי פסטיבל המוזיקה "אינדיזוםזום" בשיתוף רדיו הקצה.

(אגב, אני מקיים גם שיחות יעוץ וליווי למוזיקאים ומוזיקאיות)

Me 2020.png

הרצאות וסדנאות

ממיתוג חכם לקומוניקט מנצח

הרצאה/סדנה בנושא מיתוג ויח"צ

בין אם נרצה לקבוע הופעה, להתקבל לפסטיבל או לקבל חשיפה בתקשורת - תמיד נתבקש לצרף קומוניקט. מהו בעצם הקומוניקט, ואיך כותבים קומוניקט מקצועי ואפקטיבי, שמתקשר עם המוזיקה שלנו, בונה תדמית נכונה ופותח דלתות נעולות?

 

במסגרת הסדנה נעבור על דוגמאות לקומוניקטים, נלמד מה ואיך לכתוב בקומוניקט, על מה לשים דגש ומה להשאיר בחוץ, נגלה איך אנשי התקשורת והתעשייה קוראים אותו, ניתן כלים שיעזרו לפענח את השפה המיתוגית שלנו, את הסיפור הנכון והזווית הייחודית שלנו, ונשפץ ביחד את הקומוניקטים שלכם.

לסגור הופעות, לפתוח דלתות

הרצאה בנושא בוקינג

הופעות חיות מפגישות את המוזיקה שלנו עם קהל באופן החזק ביותר ומאפשרות לנו לצמוח כמוזיקאים. אבל בשוק קטן ותחרותי, קשה לקבוע הופעות וקשה להרוויח מהן, ומי שיודע לעבוד נכון - מגיע להישגים טובים יותר.

 

במסגרת המפגש נלמד איך לגבש אסטרטגיית בוקינג ולמצוא את הבמות שהכי מתאימות לנו, איך לבחור במודל כלכלי שמתאים לנו, איך לתמחר את עצמנו ואיך להתמקח, איפה נמצא הקהל שלנו, איך רואים אותנו בצד של הנמענים שלנו, מה שולחים בהודעת בוקינג ועל מה לשים דגש כדי ליצור מערכות יחסים ארוכת טווח.

In the Crowd

האם המוזיקה יכולה לעבוד בשבילנו?

הרצאה בנושא תמלוגים וזכויות יוצרים

לא קל להרוויח ממוזיקה, אבל זה אפשרי הודות לכלל פשוט: ככל שהשירים שלנו יושמעו יותר - כך נוכל להרוויח יותר. אבל על מנת שזה יקרה, חשוב שנבין איך עובדים בעולם הסבוך של זכויות ותמלוגים.

במהלך המפגש נלמד על ההיסטוריה של זכויות היוצרים, נכיר את סוגי התמלוגים השונים ואת הגופים שאוספים אותם בשבילנו, נבין איך לשמור על הזכויות שלנו ולמקסם את הרווחים שלנו ונסקור סוגים שונים של שימושים מותרים ואסורים בזכויות, מגרסאות כיסוי ותרגומים ועד לפארודיות וסימפולים.

Banknotes

לדבר בשפה של תעשיית המוזיקה

הרצאה בנושא נטוורקינג, יח"צ ובוקינג

בכל מקום יש שפה מקומית, שאם נלמד כמה מילים בה ונבין את הקודים שלה יהיה לנו קל יותר לקבל יחס, לקשור קשרים ולהשיג את מה שחשוב לנו. זה נכון גם לתעשיית המוזיקה: גם לה יש שפה וקודים ייחודיים, שאם נכיר ונתרגל אותם נגלה שקל לנו יותר לעורר עניין, ליצור שיתופי פעולה ולהשיג הופעות והשמעות.

במפגש נלמד איך שדרניות רדיו קוראות קומוניקטים, מה חשוב לעיתונאים כשהם מקבלים סינגל, מה השיקולים של מפיקות פסטיבלים ואנשי בוקינג במועדונים, ואיך מתקשרים באופן שיוצר קשרי עבודה טובים ומביא להישגים אמיתיים.

Networking Event

מעניין אתכם? רוצים לשמוע עוד?

כדי להזמין הרצאה או סדנה, שלחו לי הודעה ואצור איתכם קשר בהקדם 

כדי לקבל עדכונים על ההרצאות והסדנאות הקרובות, אפשר להירשם כאן

Photo.png

צילום: דן יפת

מוזיקאיות ומוזיקאים ממליצים:

bottom of page